✨ New Arrivals Just Dropped!Explore







FACE TOWEL 33X80 WH WS001
Spec/Size
| Product Code | 250776101600 |
| Color | WHITE |
| Size | 33 x 80 x 1cm |
| Materials | Cotton |
| Weight | 0.12kg |
| Warranty | - |
| Assembly Type | Assembled |
| Assembly Time | - |
| Delivery Type | DropOffDelivery |
| Package Size | 17 x 12 x 5cm |
| Package Weight | 0.13kg |
| Made In | INDIA |
Antibacterial and odor-resistant
■ Composition: 100% cotton
■ Machine washable (use net)
■ Use of fabric softener: It may damage the natural absorbency of the towel and cause fluff to appear more easily.
We recommend avoiding the use of fabric softeners whenever possible.
We recommend avoiding the use of fabric softener as much as possible, but use a small amount when you feel the towel becoming stiff.
$0.93
Original: $2.67
-65%FACE TOWEL 33X80 WH WS001—
$2.67
$0.93Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Spec/Size
| Product Code | 250776101600 |
| Color | WHITE |
| Size | 33 x 80 x 1cm |
| Materials | Cotton |
| Weight | 0.12kg |
| Warranty | - |
| Assembly Type | Assembled |
| Assembly Time | - |
| Delivery Type | DropOffDelivery |
| Package Size | 17 x 12 x 5cm |
| Package Weight | 0.13kg |
| Made In | INDIA |
Antibacterial and odor-resistant
■ Composition: 100% cotton
■ Machine washable (use net)
■ Use of fabric softener: It may damage the natural absorbency of the towel and cause fluff to appear more easily.
We recommend avoiding the use of fabric softeners whenever possible.
We recommend avoiding the use of fabric softener as much as possible, but use a small amount when you feel the towel becoming stiff.
























