✨ New Arrivals Just Dropped!Explore







NCOOL SLEEPBAG WHALE BL NB25
Spec/Size
| Product Code | 2116100003792 |
| Color | ivory |
| Size | W55 x D2 x H97cm |
| Materials | polyester |
| Weight | 0.45kg |
| Warranty | 1 year |
| Assembly Type | Assembled |
| Assembly Time | - |
| Delivery Type | DropOffDelivery |
| Package Size | W57 x D4 x H99cm |
| Package Weight | 1.1kg |
| Made In | CHINA |
[Nitori's Cool to the Touch (N Cool)]
Fabric
● Cool to the touch (fabric)
● Water absorbing and quick drying (fabric)
● Machine washable
■ Composition
Cover fabric: 100% polyester
Inner fabric: 100% polyester
Filling: 100% polyester
■ Machine washable (use a laundry net)
Handling Precautions
● Friction may cause pilling and shedding.
● Please note that if it gets wet with sweat or moisture, or if it is subject to strong friction or humidity, the color may fade or transfer.
Storage method Dry and then store in a low humidity area.
● Washing method Check the care instructions.
$12.89
Original: $36.82
-65%NCOOL SLEEPBAG WHALE BL NB25—
$36.82
$12.89Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Spec/Size
| Product Code | 2116100003792 |
| Color | ivory |
| Size | W55 x D2 x H97cm |
| Materials | polyester |
| Weight | 0.45kg |
| Warranty | 1 year |
| Assembly Type | Assembled |
| Assembly Time | - |
| Delivery Type | DropOffDelivery |
| Package Size | W57 x D4 x H99cm |
| Package Weight | 1.1kg |
| Made In | CHINA |
[Nitori's Cool to the Touch (N Cool)]
Fabric
● Cool to the touch (fabric)
● Water absorbing and quick drying (fabric)
● Machine washable
■ Composition
Cover fabric: 100% polyester
Inner fabric: 100% polyester
Filling: 100% polyester
■ Machine washable (use a laundry net)
Handling Precautions
● Friction may cause pilling and shedding.
● Please note that if it gets wet with sweat or moisture, or if it is subject to strong friction or humidity, the color may fade or transfer.
Storage method Dry and then store in a low humidity area.
● Washing method Check the care instructions.






















