✨ New Arrivals Just Dropped!Explore





TEA SPOON HAMMERED PATTERN
Spec/Size
| Product Code | 250891458800 |
| Color | SILVER |
| Size | 2.6 x 1.6 x 13cm |
| Materials | |
| Weight | 0.02kg |
| Warranty | - |
| Assembly Type | Assembled |
| Assembly Time | - |
| Delivery Type | DropOffDelivery |
| Package Size | 6 x 1.8 x 19cm |
| Package Weight | 0.03kg |
| Made In | JAPAN |
The cutlery is made of 18-8 stainless steel and has a unique hammered pattern.
Gas flame, oven, and microwave oven not allowed
Dishwasher safe
Quality indication
■Material: 18-8 stainless steel
●ハンマーで叩いて打ち出す「槌目」模様が特徴的なカトラリー。
●和洋様々な食卓でご使用いただけるよう落ち着いた雰囲気に仕上げました。
・ガス火、オーブン、電子レンジ使用不可
・食洗機OK
品質表示
■材質:18-8ステンレス
$0.85
Original: $2.43
-65%TEA SPOON HAMMERED PATTERN—
$2.43
$0.85Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Spec/Size
| Product Code | 250891458800 |
| Color | SILVER |
| Size | 2.6 x 1.6 x 13cm |
| Materials | |
| Weight | 0.02kg |
| Warranty | - |
| Assembly Type | Assembled |
| Assembly Time | - |
| Delivery Type | DropOffDelivery |
| Package Size | 6 x 1.8 x 19cm |
| Package Weight | 0.03kg |
| Made In | JAPAN |
The cutlery is made of 18-8 stainless steel and has a unique hammered pattern.
Gas flame, oven, and microwave oven not allowed
Dishwasher safe
Quality indication
■Material: 18-8 stainless steel
●ハンマーで叩いて打ち出す「槌目」模様が特徴的なカトラリー。
●和洋様々な食卓でご使用いただけるよう落ち着いた雰囲気に仕上げました。
・ガス火、オーブン、電子レンジ使用不可
・食洗機OK
品質表示
■材質:18-8ステンレス





















